آموزشی

معرفی تجهیزات خانه هوشمند

معرفی برخی از تجهیزات مورد استفاده در خانه هوشمند
محصولات خانه هوشمند بهبود ارتباط چهلستون

کلید کولر هوشمند، ترموستات هوشمند، قفل درب هوشمند، سنسور درب و پنجره هوشمند، تشخیص تردد هوشمند، سنجش رطوبت خاک و سنجش میزان ارتفاع مایعات هوشمند، قابلیت سناریو نویسی برای ارتباط بین دستگاه ها و سنسورهای هوشمند و مواردی از این قبیل تنها بخش کوچکی از ابزارهای استفاده شده در فناوری خانه هوشمند است.

خانه هوشمند و ابزارهای استفاده شده در آن

این روزها بسیاری از خانه‌ها و آپارتمان‌ها از تجهیزات و ابزار مدرن تحت عنوان فناوری خانه هوشمند استفاده می‌کنند که هدف اصلی آن‌ها راحتی و آسایش کاربران و کاهش مصرف انرژی بوده می‌باشد. این ابزارها و تجهیزات با استفاده از فناوری اینترنت اشیاء به یکدیگر متصل می‌شوند. مدیریت و استفاده بهینه از این تکنولوژی با استفاده از گوشی تلفن همراه و همچنین سایر دستگاه‌های هوشمند متصل به اینترنت، امکان‌پذیر است.

معرفی کلید کولر هوشمند

کلید کولر هوشمند یکی از ابزارهای جالب در فناوری خانه هوشمند است. شما می‌توانید با نصب این کلید در منزل و یا محل کار خود به راحتی از قابلیت کنترل از راه دور این کلید بهره‌مند گردید. امکان روشن و خاموش کردن موتور کولر، پمپ آب و همچنین تغییر دور موتور کولر از راه دور، از امکانات اصلی این کلید است. کلید کولر هوشمند علاوه بر امکانات خود دارای ظاهری شیک و متمایز است که می‌تواند علاوه بر کارایی به زیبایی خانه و محل کار شما نیز اضافه کند.

معرفی ترموستات هوشمند

یکی دیگر از ابزارهای جالب در سیستم خانه هوشمند استفاده از انواع ترموستات هوشمند است. ترموستات هوشمند این امکان را به شما می‌دهد که همواره دمای خانه خود را متعادل نگه داشته و به صورت هوشمند آن را مدیریت کنید.

 شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن مخصوص و با استفاده از گوشی تلفن همراه خود از هر نقطه جهان به ترموستات هوشمند وصل شده و دمای خانه خود را تنظیم و متعادل نمایید. می‌توانید قبل از رسیدن به خانه، دمای مطلوب منزل یا محل کار خود را مشخص نموده و به محض رسیدن از دمای مطلوب محیط لذت ببرید. همچنین ترموستات هوشمند مجهز به سنسور میزان رطوبت بوده و مقدار رطوبت موجود در منزل شما را نیز اندازه‌گیری کرده و به شما اطلاع می‌دهد.

معرفی درب باز کن هوشمند

درب بازکن برقی هوشمند را می‌توان یکی از ابزارهای مهم در فناوری خانه هوشمند نامید. این دستگاه به راحتی بر روی انواع درب‌های اتوماتیک قرار می‌گیرد و دیگر نیازی به استفاده از ریموت برای باز و بسته کردن درب‌ها ندارید.

با استفاده از درب باز کن برقی شما می‌توانید حتی در زمان‌هایی که در منزل و یا محل کار خود حضور ندارید، تنها با استفاده از اپلیکیشن تلفن همراه درب منزل و یا محل کار خود را باز نمایید. همچنین می‌توانید از وضعیت باز و بسته بودن درب‌ها مطلع شوید.

معرفی سنسور درب و پنجره هوشمند

سنسور درب و پنجره هوشمند به عنوان یکی از کاربردی‌ترین ابزارها در خانه هوشمند شناخته می‌شود. با استفاده از این سنسور شما می‌توانید به راحتی از وضعیت درب و پنجره‌های خود مطلع شوید.

 همچنین در زمان‌هایی که در منزل حضور ندارید، در صورتی که درب و پنجره محل کار و یا منزل شما بدون اطلاع شما باز شود این سنسور این تغییر را شناسایی کرده و با ارسال نوتیفیکیشن بر روی گوشی تلفن همراه‌تان، به شما اطلاع می‌دهد.

معرفی تشخیص تردد هوشمند

دستگاه تشخیص تردد هوشمند یکی از ابزارهای مهم در فناوری خانه هوشمند است که به راحتی در تمامی خانه‌ها نصب می‌شود. این دستگاه زمان و تعداد ترددها در یک محیط ثبت کرده و با ارسال نوتیفیکیشن بر روی گوشی همراه‌تان، شما را از وضعیت تردد انجام شده در یک محیط خاص مطلع سازد.

شما می‌توانید از این ابزار برای محل‌های امنیتی و حساس در محل کار و آپارتمان‌ها استفاده کنید.

معرفی سنجش رطوبت خاک و سنجش میزان ارتفاع مایعات هوشمند

دستگاه سنجش رطوبت خاک و سنجش میزان ارتفاع مایعات هوشمند یکی از ابزارهای مهم و بسیار کاربردی در خانه هوشمند است. با استفاده از این ابزار شما می‌توانید باغچه و حتی گلدان‌های خود را هوشمند کنید.

 با استفاده از دستگاه سنجش رطوبت خاک و سنجش میزان ارتفاع مایعات هوشمند شما می‌توانید از مقدار رطوبت موجود در خاک گلدان‌ها و باغچه‌ها مطلع شده و نسبت به آبیاری به موقع آن‌ها اقدام نمایید. همچنین این دستگاه در مواقعی که گل یا باغچه شما نیاز به آبیاری داشته باشد برای گوشی شما یک هشدار آلارم ارسال می‌کند. این دستگاه برای زمان‌هایی که در منزل حضور ندارید و در مسافرت هستید به‌شدت کاربرد دارد.

معرفی قابلیت سناریو نویسی برای ارتباط بین دستگاه ها و سنسورهای هوشمند

قابلیت سناریو نویسی برای ارتباط بین دستگاه ها و سنسورهای هوشمند یکی از خدماتی است که توسط شرکت‌های ارائه دهنده خدمات خانه هوشمند به شما ارائه می‌شود. در هوشمند سازی خانه‌ها، قابلیت ارتقا و شخصی سازی تجهیزات وجود دارد. برای این کار شما باید از شرکت‌های معتبری استفاده کنید که قابلیت سناریو نویسی برای ارتباط بین دستگاه ها و سنسورهای هوشمند را داشته باشند. با استفاده از این قابلیت شما می‌توانید تجهیزات و کلیه دستگاه ها را بر اساس نیاز و سلیقه خود در فرآیند هوشمندسازی خانه‌ها تغییر داده و از آن‌ها استفاده بهینه‌تر نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *