آموزشی

کلید هوشمند چیست و چه کارایی دارد؟

کلید هوشمند چیست و چه کارایی دارد؟

کلید هوشمند نوعی کلید است که با استفاده از قابلیت‌های Wi-Fi می‌تواند در سیستم‌های نورپردازی ساختمان‌ها به کار رود. با استفاده از این کلیدها شما می‌توانید کنترل چراغ‌ها و دیگر تجهیزات خانه را از راه دور به دست بگیرید. کلیدهای هوشمند در مدل‌های تک پل، دو پل،  سه پل و چهار پل و همچنین به صورت Multi Key در بازار یافت می‌شوند. این کلید ها هم به صورت هوشمند و هم به صورت لمسی قابل استفاده هستند.

کلید هوشمند چیست؟

کلید هوشمند را می‌توان یکی از جالب‌ترین ابزارها در سیستم‌های مدیریت ساختمان هوشمند دانست. این کلیدها می‌توانند به سادگی و بدون نیاز به تغییر سیم‌کشی، جایگزین کلیدهای سنتی قدیمی ‌شوند. روی این کلیدها نور های LED زیبایی قرار دارد که به محیط کار و زندگی شما جلوه‌ی زیادی می‌دهد. این نورها زیبایی  محیط را در شب ها چند برابر می‌کنند. همچنین این نور در شب به راحتی  محل قرارگیری کلید را برای شما مشخص می‌کند. شما می‌توانید به وسیله اینترنت از هر جای دنیا کلیدهای روشنایی خانه خود را کنترل و روشن و خاموش نمائید.

کلید هوشمند چگونه کار می‌کند؟

کلید هوشمند با استفاده از سیگنال بی سیم کار می کند. در نتیجه وقتی که شما در اپلیکیشن در وضعیت کلید هوشمند تغییری ایجاد می‌کنید، سیگنال‌های آن به صورت بی سیم برای کنترل وسایل روشنایی شما ارسال می‌شود. این ارسال معمولاً از طریق امواج رادیویی انجام می شود.

 با استفاده از کلید هوشمند شما می‌توانید چراغ‌ها را خاموش و یا روشن کنید. میزان نور و روشنایی آن‌ها را تنظیم کنید. ترکیب رنگی دلخواه را در لوستر ها ایجاد کنید. کلیدهای هوشمند با استفاده از اپلیکیشن مخصوص روی گوشی تلفن همراه هم قابل استفاده هستند. در برخی مدل ها که به دستگاه های مخصوص خانه هوشمند متصل می‌شوند شما می‌توانید از راه دور و از طریق اینترنت هم روشنایی خانه خود را در کنترل داشته باشید

ویژگی های کلید هوشمند چیست؟

کلید هوشمند چیست و چه کارایی دارد؟

علاوه بر خاموش و روشن کردن لامپ ها، این کلیدها می‌توانند نور لامپ را نیز بر اساس نیاز کاربر کم و زیاد و بر حسب شدت نور دلخواه شما آن را تنظیم کنند. این کلیدها در صورتی که شخصی سازی شوند ویژگی‌های بیشتری دارند. به عنوان مثال می‌توانید کلیدها را به حسگر های حرکتی متصل کنید تا با حرکت افراد روشن شوند. برخی از آن‌ها دارای تایمر هستند و می‌توانند در مدت زمان مشخصی روشن شده و بعد از مدتی خاموش شوند. همچنین قابلیت کنترل کلیدهای هوشمند از طریق اپلیکیشن و از هرجای دنیا امکان‌پذیر می‌باشد.

اساس کار کلید هوشمند به چه صورت است؟

کلید هوشمند معمولاً به دو صورت کار می‌کند و شما می‌توانید آن را مستقیم به سیم‌کشی برق ساختمان متصل کنید و یا اینکه با استفاده از باتری آن‌ها را کنترل کنید. در صورتی که به برق اصلی ساختمان متصل شوند به عنوان یک کلید در داخل دیوار قرار می گیرند و شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در صورتی که با باتری کار کنند شبیه به ریموت کنترل‌های معمولی می شود. در این حالت برق به داخل لامپ‌ها ارسال می شود و شما با کلید کنترل می‌توانید لامپ را خاموش و یا روشن کنید.

مزایای استفاده از کلید هوشمند در چیست؟

کلید هوشمند خیلی سریع دستورات شما را برای روشن و خاموش شدن لامپ ها را از طریق اینترنت دریافت می‌کند. همچنین در برخی از مدل‌ها شما می‌توانید با استفاده از فرمان‌های صوتی لامپ ساختمان را خاموش و یا روشن کنید. یکی از مهم‌ترین مزایای کلید هوشمند این است که اگر در خانه‌های هوشمند استفاده شود، شما از راه دور و با استفاده از اینترنت و گوشی تلفن همراه می توانید لامپ‌های خانه خود را روشن و یا خاموش کنید.

همچنین در مدل‌هایی که با حسگر حرکتی فعال می‌شوند شما می‌توانید از آن‌ها برای خانه افراد مسن و یا آن‌هایی که دارای مشکلات و اختلالات حرکتی هستند استفاده نمایید تا دیگر نیازی به نزدیک شدن به کلیدها برای روشن کردن لامپ نباشد.

 در سیستم‌های خانه هوشمند شما می‌توانید از کلید هوشمند و پریز هوشمند، کلید کولر هوشمند، سنسور هوشمند و دیگر ابزار ها استفاده کنید. این کلیدها به‌خوبی با سیستم‌های مدیریت ساختمان هماهنگ شده و می‌توانند نیازهای شما را بر طرف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید