خانه هوشمند

8 مزیت خانه هوشمند

8 مزیت خانه هوشمند

خانه هوشمند در چند سال گذشته با سرعتی سریع رشد کرده است. فراتر از سنسورها و چراغ‌های یک اینترنت اشیا در حال گسترش، خانه های بیشتری هوشمند ساخته می‌شوند و شکاف بین فیزیکی و دیجیتالی را پر می‌کنند. فهمیدن دلیل آن آسان است. مزایای خانه های هوشمند متعدد است و شرکت ها به سرعت یاد می گیرند که چگونه از فناوری هوشمند برای بینش و تصمیم گیری بهتر برای عملیات تاسیسات استفاده کنند.

برای شرکت‌هایی که با ایده خانه های هوشمند یا ایجاد یک شبکه کوچک اینترنت اشیا از دستگاه‌ها آشنا هستند، ارزش درک دامنه فرصت‌های مرتبط با خانه های هوشمند را دارد. فناوری‌های هوشمند بینش‌هایی را امکان‌پذیر می‌کنند که برای شرکت‌هایی که فضای کاری چابک را اداره می‌کنند، نیروی کار انعطاف‌پذیر و افزایش تقاضا برای تطبیق‌پذیری فضا اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کنند. همچنین می توانید در مقاله معرفی انواع خانه هوشمند با انواع ان بیشتر اشنا شوید.

خانه هوشمند چیست؟

خانه هوشمند ساختمانی است که داده‌های مربوط به خود و نحوه استفاده از آن را تولید می‌کند. به طور معمول، این از طریق اینترنت اشیا (IoT) رخ می دهد. حسگرهای شبکه‌شده اینترنت اشیا، عملکرد فیزیکی محل کار را به داده‌های دیجیتالی تبدیل می‌کنند، که مدیران تسهیلات می‌توانند از آن برای ایجاد بینش دقیق در مورد محل کار فیزیکی استفاده کنند. به عنوان یک مثال ساده، یک سنسور فشار در کف اتاق کنفرانس می تواند نشان دهد که آن اتاق چه زمانی اشغال شده است. این داده‌ها را برای بینش‌های هم‌زمان و همچنین اطلاعاتی درباره تعداد دفعات استفاده، مدت زمان و اینکه آیا بازگشت سرمایه (ROI) فضا منطقی است، تولید می‌کند.

خانه های هوشمند در مقیاس عمل می کنند. گاهی اوقات، فقط چند حسگر هستند که داده های هدفمندی را ارائه می دهند. در موارد دیگر، این شبکه گسترده ای از دستگاه های اینترنت اشیا است که تصویر دیجیتالی کاملی از امکانات ارائه می کند. صرف نظر از اندازه، هدف یک خانه هوشمند ارائه داده های دیجیتالی در مورد کاربرد فیزیکی یک خانه و هر آنچه در آن اتفاق می افتد است. همچنین در مطلب خانه هوشمند وایرلس بیشتر میتوانید با مزایای خانه هوشمند بیسیم و وایرلس اشنا شوید.

8 مزیت خانه هوشمند

مزایای خانه های هوشمند ناشی از سیستم های تولید کننده داده است که به آنها نیرو می دهد. وقتی داده هایی برای اطلاع از نحوه استفاده مردم از آنها وجود دارد، درک امکانات بسیار آسان تر است. علاوه بر این، این کار به صورت معکوس عمل می کند – وقتی امکانات را درک می کنید، مدیریت آن آسان تر است. در اینجا نگاهی به برخی از مزایای خانه های هوشمند و چرایی اهمیت آن ها می اندازیم:

  1. فرصت های اتوماسیون: هر چه پیوندهای بیشتری بین محیط کار فیزیکی و سیستم های مدیریت دیجیتال وجود داشته باشد، فرصت های اتوماسیون گسترده تر می شود. چراغ های حساس به حرکت سنسورهای کف برای اشغال چراغ‌هایی برای سنجش میزان استفاده از فضای کاری. اینترنت اشیا اتوماسیون های قدرتمندی را برای طیف وسیعی از برنامه ها راه اندازی می کند.
  2. بینش ساختمانی قابل سنجش: هر نقطه داده تولید شده توسط اینترنت اشیا بخشی قابل سنجش از محل کار ملموس است. این به معنای درک بیشتر در مورد نحوه عملکرد محل کار است – چه کسی از آن استفاده می کند، چگونه از آن استفاده می کند و چه زمانی از آن استفاده می کند. امتیازهای داده به روندها اضافه می‌شوند که به بینش‌های عملی اضافه می‌شوند.
  3. تعمیرات قابل پیش بینی: از طریق دوقلوهای دیجیتال و فناوری‌های مشابه، خانه ها و محل‌های کار به دارایی‌های مدیریت‌شده تبدیل می‌شوند. برای اطمینان از حداکثر بازگشت سرمایه (ROI) از این سرمایه‌گذاری‌ها، می‌توان در تعمیر و نگهداری فعال و نگهداری دارایی شرکت کرد. تعمیر و نگهداری پیشگیرانه به یکی از عملکردهای اصلی نگهداری تسهیلات تبدیل می شود که با بینش های IoT تامین می شود.
  4. استفاده بهتر از منابع محل کار: فضا، نیروی انسانی، فن آوری، خانه های هوشمند این منابع را می‌گیرند و آن‌ها را در چارچوب امکانات وسیع‌تر تعیین می‌کنند. نتیجه این است که درک بهتری از نحوه استفاده مردم از آن منابع و اطلاعات در مورد چگونگی دسترسی بیشتر یا در دسترس‌تر کردن آنها به دست می‌آید.
  5. کاهش مصرف انرژی: ابتکارات سبز که محصول اتوماسیون و بینش ساختمانی قابل اندازه گیری است، از طریق خانه های هوشمند ساده تر می شوند. خواه روشنایی حساس به حرکت باشد یا مدیریت بهتر HVAC از طریق یک سیستم کنترل‌شده با حسگر، هزینه‌های کمتر انرژی به نفع کسب‌وکارها و محیط‌زیست است.
  6. تسلط به همه مکان ها: در زمان واقعی در فضاهای کاری با مفاهیم میز کار چابک، بینش در زمان واقعی بسیار مهم است. مدیریت خوب این فضاها به داده‌ها متکی است تا ببیند چه چیزی در مقابل فضای باز است و وضعیت فعلی یک فضای کاری چگونه است. خانه های هوشمند قدرت دیدن محل کار را به همان شکلی که در یک لحظه معین هستند ارائه می‌دهند. فراتر از اشغال فضای کاری است. بینش‌های زمان واقعی به هر نمایش دیجیتالی خانه فیزیکی گسترش می‌یابد.
  7. کاهش هزینه های عملیاتی: چرا سرمایه گذاری در اینترنت اشیا انجام شود؟ برای اکثر شرکت ها، این موضوع در مورد بازگشت سرمایه است. بینش ایجاد شده توسط یک خانه هوشمند باید از طریق تصمیم گیری بهتر باعث صرفه جویی در هزینه شود. اگر می‌توانید از داده‌های X برای نتیجه‌گیری Y استفاده کنید که Z صرفه‌جویی می‌کند، قدرت استفاده از فناوری‌های خانه هوشمند وجود دارد.
  8. فرصت های جدید در محل کار: در عصر جدید سبک های کاری در حال تحول، تغییر در محیط کار اجتناب ناپذیر است. از آنجایی که کار انعطاف پذیر و فضاهای کاری چابک به یک هنجار جدید تبدیل می شوند، نیاز به سیستم هایی برای کمک به مدیریت آنها وجود دارد. این نظارت توسط شبکه‌ها و سیستم‌های هوشمندی که داده‌ها را برای پشتیبانی از محل کار جدید و استفاده از آن تولید می‌کنند، بسیار آسان‌تر است.

نکته کلیدی در اینجا داده است. داده‌های مربوط به سیستم‌هایی که قبلاً کمیت نشده بودند، نحوه عملکرد محیط کار فیزیکی را روشن می‌کنند. این بینش ها منجر به مدیریت معنادارتر، هم از نظر فضا و هم از نظر عملیات می شود. خانه های هوشمند و اینترنت اشیا درها را برای استفاده بهتر از خانه ها بدون توجه به هدف باز کرده اند.

مزایای اجرای طرح خانه هوشمند عملا بی حد و حصر است. به همان اندازه که راه‌هایی برای یکپارچه‌سازی نرم‌افزار، فرآیندها، گردش‌های کاری و سیستم‌های گزارش‌دهی و استفاده از اطلاعاتی که یک خانه هوشمند ارائه می‌کند، فرصت‌های سود وجود دارد. این اطلاعات در تطبیق محل کار با نیازهای زمان واقعی ضروری است.

همانطور که خانه ها هوشمندتر می‌شوند، درها را برای چابکی بهتر محل کار باز می‌کنند. چه امکانات شما ذاتاً هوشمند باشند و چه آنها را با یک شبکه رو به رشد اینترنت اشیا تقویت کرده باشید، استفاده از قدرت اطلاعات امکانات منجر به تصمیم‌گیری بهتر و عملیات ساده‌تر می‌شود. هر نقطه داده مهم است و هر نقطه داده مفید است. اگر هم به دنبال گرفتن نمایندگی خانه هوشمند هستید میتوانید با شرکت بزرگ بهامد همکاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید